4 Stranné kartáčovanie, leštenie KUSING

Ďalšie kategorie: Delenie materiáluKartáčovanieKlasické strojeNezaradenéPodlahyPovrchová úprava

Predstavenie riešení 4 stranného kartáčovania / brúsenia.

Ak by ste sa nás teraz spýtali čo je trendom medzi spracovateľmi masívu tak určite povieme že to je kartáčovanie! Dopyt po strojoch ktoré vykonávajú túto operáciu stále rastie a pri cenách našich spodných karáčoviek už nie jeden aj začínajúci stolár vymenil brúsku s kartáčovou hlavou za poctivý a seriózny stroj slovenskej výroby.

Čo však ak máte sériovú výrobu, potrebujete výkon a efektivitu?

Klasické horné či spodné kartáčovky sú super stroje ktoré si zastanú svoje miesto v dielni, čo však ak ste sériový výrobca napríklad hračiek ktorých povrch potrebujete jemne brúsiť, alebo máte veľkú objednávku na dielce ktoré musia byť opracované zo všetkých 4 strán? Pre takéto požiadavky je určite najoptimálnejšie riešením 4 stranná kartáčovka / brúska.

Povrchová úprava rýchlejšie!

Kartáčovanie, všeobecne úprava povrchu je trend ktorý treba nasledovať. Štvorstranné kartáčovky sú z pravidla upravované podľa požiadaviek zákazníkov, video ktoré môžete vidieť nižšie je stroj určený na brúsenie hranolov pred ich konečnou úpravou.

 

Nesymetrický povrch tiež nemusí byť až taký problém.

Život nie je dokonalý rovnako tak aj dielce nie sú vždy dokonalé a symetrické. Plochy môžu byť pod rôznymi uhlami, skosmi či vybraniami. Prístup ku takýmto dielcom je vždy špecifický a vyžaduje si osobitý prístup ku problémom na ktoré treba myslieť už pri samotnom počiatočnom vývoji. Náš model K4n ponúka riešenie kedy každé zo 4 vretien umožňuje náklon, rovnako tak aj horné prítlaky ktoré je možné nastaviť presne na geometriu obrobku.

Čo však ak je potrebné opracovať aj veľmi malé dielce?

Ani s takouto problematikov ako firma KUSING nemáme starosti, ba čo viac ponúkame ukážku z už hotového riešenia pre jedného Českého výrobcu hriačiek ktorému sme pomáhali s automatizáciu výroby v rámci ktorej bolo nutne vyrobiť stroj na brúsenie malých dielcov pred lakovaním a olejovaním.

Pozrite si video tohto malého a kompaktného riešenia.

 

V problematike kartáčovania / brúsenia sme doma. Dovolím si povedať že dokážeme vyriešiť, ponúknuť riešenie na každý problém spojený s touto povrchovou úpravou.

Ak Vás stroje zaujali a myslíte si že by vám vedeli pomôcť pri vašej práci, neváhajte a kontaktujte nás!

V čom spočíva nesmrteľnosť strojov KUSING

Alebo aj príbeh o tom ako tmavo zelená ovládla Slovenské stolárstva. Formátovacia píla je stroj bez ktorého sa žiaden stolár nemôže byť stolárom. Dominanciu v tomto segmente určite dokazujú ako počty vyrobených strojov tak aj stály dopyt po nových strojoch. Neskutočne nás teší keď počujeme príbehy ľudí s úsmevom na tvári rozprávať o tom ako […]

Rozmietacia píla na lamely RPp-400

Rozmietacia píla na lamely KUSING RPp-400 je perfektné riešenie pre výrobcov podláh a podlahársky priemysel. V kategórií malých kompaktných rozmietacích píl sme sa ako firma dovolím si povedať už silne etablovali. Riešenia kedy hlavný motor má výkon do 11kW našli svoje opodstatnenie u nie jedného výrobcu včelárskych úľov či náročnom procese výroby drevených podláh. 5 […]

4 Stranné kartáčovanie, leštenie KUSING

Predstavenie riešení 4 stranného kartáčovania / brúsenia. Ak by ste sa nás teraz spýtali čo je trendom medzi spracovateľmi masívu tak určite povieme že to je kartáčovanie! Dopyt po strojoch ktoré vykonávajú túto operáciu stále rastie a pri cenách našich spodných karáčoviek už nie jeden aj začínajúci stolár vymenil brúsku s kartáčovou hlavou za poctivý […]