Firma KUSING je najstarší slovenský výrobca drevoobrábacích strojov. Za vznikom firmy je sen zakladateľa Ing. Jozefa Kurilu vyrábať vlastné stroje a založiť rodinnú tradíciu, ktorá bude súčasťou našej histórie. Zdá sa, že sa to podarilo a vďaka odbornému a ľudskému prístupu je naša firma s Vami nepretržite od roku 1991. Za toto obdobie sme prežili mnoho, zažili sme vzostupy, ale i pády ako napríklad entuziazmus a rozvoj po Nežnej revolúcii, tak i problémy spojené s príchodom krízy. Vždy sme však verili svojej ceste a aj vďaka podpore a dôvere Vás, našich zákazníkov a obchodných partnerov, sme všetky tieto úskalia prekonali. Vieme, že počas tejto dlhej a náročnej cesty sme spravili aj viacero nesprávnych rozhodnutí a chýb, čo nás mrzí a veríme, že aj to nám pomohlo k novému poznaniu a rastu. Vždy sme mali pred sebou cieľ – ústretový, korektný prístup a spokojnosť našich zákazníkov, partnerov a veríme, že sa nám to v drvivej väčšine prípadov podarilo.

Od začiatku sme sa usilovali o realizáciu vlastných myšlienok a nápadov. Počas svojho pôsobenia sme vyvinuli stovky strojov a priniesli mnoho originálnych riešení. Vyrobili sme tisíce kusov strojov, ktoré sme vyviezli do mnohých krajín a slúžia svojím zákazníkom dodnes. Zúčastnili sme sa mnohých, aj najvýznamnejších medzinárodných výstav a získali viacero významných ocenení, ako napríklad Národná cena za dizajn či čestné uznania LIGNUM-EXPO. Sme vďační za každý prejav uznania za našu prácu, no najväčšou prioritou je pre nás spokojnosť našich zákazníkov, a to keď sa s dôverou na nás znovu obrátia.

Výsledkom našej práce je množstvo realizovaných riešení a teda máme aj veľa neoceniteľných skúseností z rôznych oblastí spracovania dreva, ktoré môžeme ponúknuť našim zákazníkom pri riešení ich vlastných problémov a takto dochádza k vzájomnému obohateniu.

V súčasnosti sme stabilizovaná rodinná firma a veríme, že sme a ešte dlho budeme dôležitou a dôveryhodnou súčasťou veľkej komunity ľudí, ktorí pracujú s drevom. Záleží nám na spokojnosti našich partnerov a ku každému človeku sa snažíme pristupovať ľudsky a osobne, nakoľko veríme, že pri tomto vzťahu sa napĺňa nielen náš cieľ, ale často aj Váš sen.

V súčasnosti je naše úsilie zamerané na tieto oblasti:

Kusová výroba spoľahlivých, tradičných drevoobrábacích strojov- KUSING

Ponuka špičkových strojov s optimálnym pomerom cena / kvalita – VITAL

Vývoj a výroba špeciálnych strojov podľa požiadaviek

Inovácie a prínosy v oblasti drevospracujúcich strojov

Údržba a servis nami dodaných strojov a pomoc zákazníkom

Do pozornosti dávame aj možnosť kúpy a predaja starších strojov a technológií na opracovanie dreva ( partnerská firma OPTIMALL. )

Ďakujeme vám úprimne za dôveru a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Kolektív firmy KUSING.