V čom spočíva nesmrteľnosť strojov kusing

20. februára 2023

ALEBO AJ PRÍBEH O TOM AKO TMAVO ZELENÁ OVLÁDLA SLOVENSKÉ STOLÁRSTVA.

Formátovacia píla je stroj bez ktorého sa žiaden stolár nemôže byť stolárom. Dominanciu v tomto segmente určite dokazujú ako počty vyrobených strojov tak aj stály dopyt po nových strojoch. Neskutočne nás teší keď počujeme príbehy ľudí s úsmevom na tvári rozprávať o tom ako si kupovali ich prvú formatku a že sú s ňou spokojný dodnes. Tieto momenty nám dodávali silu v ťažkých časoch a sú motiváciou byť tu stále pre Vás.

roku 1991 po páde režimu keď vznikla myšlienka vyrábať kvalitné a poctivé formátovacie píly, bolo ak sa na to pozrieme s odstupom času asi najlepšie rozhodnutie aké sme mohli urobiť.

Tento pohľad na prelome tisícročia ale ešte aj dlho po ňom bol v stolárskych dielňach bežnou rutinou.

STARÁ NO STÁLE DOBRÁ.

Je fascinujúci jeden fakt a to ten že keď si otvoríte Bazos (https://stroje.bazos.sk/drevoobrabacie/?hledat=kusing) tak tam nájdete tieto zelené mašinky v cenách ktoré prevyšujú aj 50% pôvodnej ceny. A tento fakt je viditeľný na strojoch ktorých dátum výroby je aj ďaleko pred rokom 2005.

Všetci určite poznáme články ako jednotlivé autá strácajú na hodnote s časom, a ktorá automobilka je na tom najlepšie. Ak by takýto článok vyšiel o formátovacích pílach tak si dovolím povedať že drevoobrábacie stroje KUSING by boli na popredných priečkach a možno by aj tento rebríček vyhrali.