V čom spočíva nesmrteľnosť strojov KUSING

Ďalšie kategorie: Delenie materiáluKartáčovanieKlasické strojeNezaradenéPodlahyPovrchová úprava

Alebo aj príbeh o tom ako tmavo zelená ovládla Slovenské stolárstva.

Formátovacia píla je stroj bez ktorého sa žiaden stolár nemôže byť stolárom. Dominanciu v tomto segmente určite dokazujú ako počty vyrobených strojov tak aj stály dopyt po nových strojoch. Neskutočne nás teší keď počujeme príbehy ľudí s úsmevom na tvári rozprávať o tom ako si kupovali ich prvú formatku a že sú s ňou spokojný dodnes. Tieto momenty nám dodávali silu v ťažkých časoch a sú motiváciou byť tu stále pre Vás.

roku 1991 po páde režimu keď vznikla myšlienka vyrábať kvalitnépoctivé formátovacie píly, bolo ak sa na to pozrieme s odstupom času asi najlepšie rozhodnutie aké sme mohli urobiť.

Tento pohľad na prelome tisícročia ale ešte aj dlho po ňom bol v stolárskych dielňach bežnou rutinou.

 

Stará no stále dobrá.

Je fascinujúci jeden fakt a to ten že keď si otvoríte Bazos (https://stroje.bazos.sk/drevoobrabacie/?hledat=kusing)  tak tam nájdete tieto zelené mašinky v cenách ktoré prevyšujú aj 50% pôvodnej ceny. A tento fakt je viditeľný na strojoch ktorých dátum výroby je aj ďaleko pred rokom 2005.

Všetci určite poznáme články ako jednotlivé autá strácajú na hodnote s časom, a ktorá automobilka je na tom najlepšie. Ak by takýto článok vyšiel o formátovacích pílach tak si dovolím povedať že drevoobrábacie stroje KUSING by boli na popredných priečkach a možno by aj tento rebríček vyhrali.

Taký malý rýchly prepočet. Pôvodná cena stroja 120 000ks = 4 000€

Predajná cena po 20 rokoch 2 400€ = 72 000ks

Ročná strata pri užívaní stroja 15 rokov = 106€ rok

 

V čom spočíva tento úspech?

1. Kvalitný záručný a pozáručný servis.

Každý servis stroja KUSING robíme my osobne. Kľudne sa Vám môže stať že Vám stroj príde nastaviť človek čo ho pred 15 rokmi vlastnými rukami zmontoval. Nikto nepozná svoje stroje viac ako výrobca. Dovolím si povedať že každý náš stroj nech je v akomkoľvek stave dokážeme dať do 80%90% stavu! Tak že potom vám bude zaručene robiť svoju prácu najbližších 10 rokov rovnako ako doteraz.

Stáva sa nám že nás zavolajú aj ku strojom iných značiek lebo sú už zúfali a nevedia si poradiť. Často krát sú to renomovaný výrobcovia a poviem vám že aj my sa zapotíme aby sme to dali do poriadku.

2. Náhradné diely

Za tie roky si každý stroj, výrobok prejde inováciami tak ako to je bežné v priemysle staré strieda nové… Skúste nájsť náhradný diel na veterán alebo na Vašu starú práčku… nenájdete lebo sa už dávno prestali vyrábať. Ak však hľadáte náhradný diel ktorý sa opotreboval časom na stroji KUSING stačí  jeden telefonát a do týždňa ak nie na druhý deň, máte náhradný diel u seba doma!

3. Kusing = Slovenský a NÁŠ!

Chvíľku panovali reči že Kusing tí už dávno nevyrábajú stroje že to je všetko dovážané… Úprimne sa len pousmejeme nad tým a srdečne pozívame každého kto to tvrdí ku nám do výroby aby sa na vlastné oči presvedčil že každý stroj s nálepkou KUSING je poctivo vyrábaný a montovaný slovenskými rukami.

4. Generácie vyrastajúce na strojoch Kusing

Veľa vyučených stolárov a drevárov mali na školách stroje Kusing. Prakticky rástli spoločne so značkou KUSING už od svojích začiatkov. Ak sa spýtate svojho dedka alebo otca na značku Kusing alebo Jozefa Kurilu určite Vám bude vedieť čo to povedať. Svoju prítomnosť sme každoročne dokazovali na Slovenských ale aj svetových výstavách kde sme boli ostrou konkurenciu svetovým hráčom.

5. Jednoduché a chytré riešenia…. Hovorí vám to niečo? A čo tak Simply clever

Ano simply clever je už dlhé roky sloganom obľúbenej Škodovky. Ak by som mal vystihnúť naše stroje jedným slovom tiež by som asi použil slovo „jednoduché“ jednoduché konštrukčné riešenie však ani zďaleka neznamená zlé riešenie. Koniec koncov ak by tomu tak bolo tak po 20 rokoch by sme naše stroje hľadali skôr na šrotoviskách a nie stolárskych dielňach.

 

Neplatí to len o Formátovacích pílach!

Neodmysliteľnou súčasťou mnohých stolárskych dielni je aj spodná frézka. Naše spodné frézky sú vyrábané z poctivých liatinových jadier a zvarencov. Aj toto je jeden z dôvodov prečo sa Vám nestane že sa frézka časom rozhrká ako hrkalka. Potešilo ma, a zároveň aj motivovalo pri písaní tohto článku spomenúť spodné frézky keď som videl tento inzerát.

Kusing SFn Optim 1000 za cenu 2200eur. Keď si predstavím že súčasná predajná cena nového modelu je 3200eur tak je to úžasné.

 

Vreteno ktoré s Vami vydrží roky!

Chvíľku bol dopyt po spodných frézkach výrazne menší až skoro žiadny. Pohrávali sme sa s myšlienkou či vôbec stojí za to ich vyrábať. Môžeme sa len domnievať čo bolo dôsledkom tohto pádu. Či to bol nástup CNC technológií, záplava európskeho trhu lacnými dovážanými strojmi alebo len prirodzený útlm.

Pred zhruba 3 rokmi sa to zmenilo. Začali sme registrovať výrazne vyšší dopyt práve po našich spodných frézkach. A to nie len zo Slovenska. Naši poľský partneri sa začali čoraz viac zaujímať o naše stroje. Čo bolo dôsledkom tohto nárastu si nedovolíme odhadovať. Domnievame sa však že tu zohrala úlohu práve trvácnosť našich riešení. Rýchle a často krát poddimenzované riešenia dovážaných strojov nedokázali vykazovať dostatočnú životnosť a ľudia boli nútený stroje časom meniť čím sa počiatočné nižšie náklady stali rázom dvojnásobné.

Týmto v žiadnom prípade nechcem znevažovať konkurenciu. Spoločne tvrdíme že pre hobby prácu s drevom a domácich kutilov ponúka konkurencia či už nadnárodné ako firmy ako Dewalt, Makita alebo predajcovia ponuku, v ktorej si každý nájde to čo potrebuje v požadovanom rozpočte.

 

Pre a proti.

Máme skúsenosti s dovozom, klamal keby som povedal že nie. Ale každý stroj ktorý dovezieme dôkladne poznáme a ručíme za jeho kvalitu.

Keď sme doviezli prvú formátovaciu pílu VITAL (http://kusing.sk/vital-2/), do šrubky sme ju rozobrali aby sme si boli istý, že to čo predávame pod našou značkou za to stojí a nebude nám kaziť dobré meno. Keďže vidíme že dobré nemo sa buduje spolu s dlhodobou garanciou servisu a istôt, že tu budeme aj o ďalších 10 rokov. Inak to nie je ani pri dovážaných strojoch. Na základe skúseností a predikcie držíme problémové súčiastky skladom aby sme dokázali zabezpečiť rýchly a profesionálny servis. Preto nejdeme s našou ponukou od rozsiahlého sortimentu od štiepačiek až po olepovačky hrána. Držíme sa len strojov ktoré poznáme a vieme sa na nich spoľahnúť.

 

Vymeňte svoj starý stroj za nový.

Modernizácia je niekedy nevyhnutná. Ako každá významná značka ktorá verí svojim produktom rovnako tak aj my veríme tomu čo prešlo našími rukami a ponúkame možnosť kedy svoj starší stoj vymeníte na nový. Či už ku tomu kroku vedú ekonomické dôvody alebo prechod na vyššiu kategóriu je na Vás. Ale tento postup Vám ušetrí starosti a z ekonomického hľadiska je určite najzaujímavejší.

 

Poďakovanie

Roky 20202021 pre nás všetkých priniesli niečo nové nepoznané. Preto by sme Vám chceli aj touto cestou v mene celej spoločnosti poďakovať za prejavenú dôveru a popriať každému všetko dobré v novom roku! Obzvlášť ľuďom ktorých uchvátila práca s drevom a pre ktorých je drevospracujúci priemysel zdrojom obživy či radosti.

Držíme Vám palce v novom roku 2021 a dúfame že bude ešte lepší ako tie predošlé, lebo len spoločne môžeme napredovať.

 

KUSING, Vaša firma z pod Tatier!

V čom spočíva nesmrteľnosť strojov KUSING

Alebo aj príbeh o tom ako tmavo zelená ovládla Slovenské stolárstva. Formátovacia píla je stroj bez ktorého sa žiaden stolár nemôže byť stolárom. Dominanciu v tomto segmente určite dokazujú ako počty vyrobených strojov tak aj stály dopyt po nových strojoch. Neskutočne nás teší keď počujeme príbehy ľudí s úsmevom na tvári rozprávať o tom ako […]

Rozmietacia píla na lamely RPp-400

Rozmietacia píla na lamely KUSING RPp-400 je perfektné riešenie pre výrobcov podláh a podlahársky priemysel. V kategórií malých kompaktných rozmietacích píl sme sa ako firma dovolím si povedať už silne etablovali. Riešenia kedy hlavný motor má výkon do 11kW našli svoje opodstatnenie u nie jedného výrobcu včelárskych úľov či náročnom procese výroby drevených podláh. 5 […]

4 Stranné kartáčovanie, leštenie KUSING

Predstavenie riešení 4 stranného kartáčovania / brúsenia. Ak by ste sa nás teraz spýtali čo je trendom medzi spracovateľmi masívu tak určite povieme že to je kartáčovanie! Dopyt po strojoch ktoré vykonávajú túto operáciu stále rastie a pri cenách našich spodných karáčoviek už nie jeden aj začínajúci stolár vymenil brúsku s kartáčovou hlavou za poctivý […]