Vývoj

Vývoju a výrobe drevoobrábacích strojov sa venujeme prakticky od začiatku a to od roku 1991. Za túto dobu sme získali mnoho poznatkov a skúseností, ktoré sme využili pri zdokonaľovaní vlastného výrobného programu, ako aj pri riešení problémov našich zákazníkov v rámci požiadaviek na špeciálne stroje. Počas tejto doby sme sa snažili kráčať vlastnou cestou a prinášať na trh originálne riešenia. Výsledky nášho vývoja a skúsenosti sú zhmotnené v ponúkanom výrobnom programe firmy KUSING, kde dochádza k opakovanej výrobe nami navrhnutých strojov. Výsledkom je množstvo špeciálnych a konkrétnych zariadení u našich zákazníkov, ktoré sa týkajú samotnej technológie výroby, ako i jej automatizácie. Tieto skúsenosti sa dotýkajú hlavne nasledujúcich oblastí.

Delenie a frézovanie

V rámci tejto skupiny sme riešili množstvo zaujímavých úloh pre významných partnerov ako automatizované delenie materiálov ako súčasť technologických liniek, rozmietanie reziva podľa špecifických požiadaviek, skracovanie materiálov s vysokou presnosťou pod rôznymi uhlami a podobne.

Kartáčovanie a leštenie

Kartáčovanie a leštenie je pomerne nová technológia, v ktorej sme zachytili aktuálne trendy, čo sa premietlo do našej štandardnej ponuky ako i do riešenia konkrétnych potrieb zákazníkov. Spomenieme troj, štvorstranné kartáčovanie dielcov rôznych rozmerov a dĺžok, dopravné linky zabezpečujúce leštenie lakovaných dielcov, rôzne riešenia bubnov na povrchovú úpravu malých dielcov a podobne.

Automatizácia

Veľkou oblasťou, v ktorej máme skúsenosti je automatizácia výrobných postupov pri opracovaní dielcov vo veľkých sériách. Jedná sa napríklad o výrobu automatov na úpravu hrán, vŕtanie otvorov do čela a plochy dielcov pre hračkársky a nábytkársky priemysel.

Drevodomy

V súčasnosti sme vyvinuli technológiu na automatizované spájanie hranolov pomocou drevených kolíkov, ktorá je v danej oblasti relatívne moderná a žiadaná. Podieľali sme sa aj na riešení viacerých menších úloh pre dané odvetvie.

Šindle – delenie

V tejto problematike sme priniesli viacero riešení či už v oblasti radiálneho delenia klátov na požadované prírezy, ako aj automatizovanú výrobu požadovaného tvaru dreveného šindľa.

Šindle – frézovanie

V tejto problematike sme priniesli viacero riešení či už v oblasti radiálneho delenia klátov na požadované prírezy, ako aj automatizovanú výrobu požadovaného tvaru dreveného šindľa.

Podlahy

Máme rozvinutú spoluprácu s výrobcami drevených podláh. Riešili sme úlohy spojené s výrobnými procesmi pri príprave podkladových , alebo nášľapných vrstiev, pri dosiahnutí presných rozmerov konečného tvaru, ako aj úlohy spojené s povrchovou úpravou. Boli to aj úlohy spojené s automatizáciou jednotlivých výrobných postupov.